SSSSS
TTTTT
LLLLL

Alustame kevadhooaega koos 40 Eesti tantsukunstnikuga Riias

Kevadhooaeg algab 40 Eesti tantsukunstiku osalemisega meie kaaskorraldatud Balti Tantsu Platvormil, kuhu koguneb sel aastal pea 200 väliskülalist. Märtsis toob PREMIERE sari publiku ette taas värsked koreograafid oma debüütlavastustega ning esietendub Külli Roosna ja Kenneth Flaki uuslavastus. Kevade jooksul tulevad näitamisele rahvusvaheliste koostööde tulemusel mitmed välislavastused.

 

9.-11. veebruarini kaaskorraldame Riias Baltikumi tantsumaastiku olulisimat sündmust Balti Tantsu Platvormi, mille eesmärk on tutvustada Leedu, Läti ja Eesti tantsu uuemaid suundumusi. STL osaleb platvormil koos Eesti esindusega, kuhu valiti lavastustest Sveta Grigorjeva “Tantsud, mille saatel uinuda, unistada, puhata ja vastupanu osutada”, Netti Nüganeni “Müüt: päeva äärel” ja Sigrid Savi ja Hanna Kritten Tangsoo “COWBODY/ Oh wow, it’s you!”. Lisaks tutvustavad oma loomingut lühiesitluste kaudu rahvusvahelisele valdkonna professionaalidele Johhan Rosenberg, Liisi Hint ja Maria Ladopoulos, Valeria Januškevits ja loomekollektiivid BET Project ning Unholy Trinity. 

22.-23. veebruaril muutub meie saal publikut kaasavaks multimeediainstallatsiooniks “Temporal Spaces”. Üle-euroopalise projekti Modina raames loovad koreograaf Max Masahiro Levy ning kunstnikud Celia Betourne ja Louis Cortes ruumi, kus publikul on võimalus olla tantsija ja vaataja enda loodud koreograafilises teoses. Installatsioonis “Temporal Spaces” kasutatakse tehisintellekti, mis analüüsib inimeste nägu ja keha ning loob saadud andmete põhjal visualiseeritud liikumise.

8. märtsil tutvustame sarja PREMIERE valitud tantsukunstnike värskeid debüütlavastusi. 2009. aastal alguse saanud platvormist on tuule tiibadesse saanud mitmed tuntud tegijad, nende seas tantsuauhinna laureaadid. Tänavu PREMIERE’il tutvustavad oma loomingut tantsukunstnikud Elle Viies ja Marta Jamsja. Viiese “Pastoraal” tegeleb kõhedate olemis- ja tajumisvormidega näiliselt idüllilises keskkonnas, Jamsja “Heroina” on autobiograafiline ja fantaasiaküllane teekond muinasjuttude mõjutustel naiseks sirgumisest ühiskonnakriitilise kõrvalpilgu kaudu.

28. märtsil esietendub Külli Roosna ja Kenneth Flaki uuslavastus “Varjupaik Ouroboros”. Koos India tantsukunstniku Rakesh Sukeshiga võtavad tantsijad ette kehalispoeetilise teekonna, et luua isiklikke ja kollektiivseid varjupaiku, mis lubavad neil heita endilt kulunud nahad ja lõpuks kuulata vihma. Roosna ja Flak jätkavad “Varjupaik Ouroboroses” interaktiivsete lavastuse-ökosüsteemide loomise praktikat, milles tantsija liigutused mõjutavad lavastuse heli ja visuaalseid maastikke.

20. aprillil tutvustame koostöös Goethe Instituudiga Saksa Kevade programmi raames Saksa koreograafe. Näitamisele tuleb Yotam Peledi “Where The Boys Are”, mis on mänguline lavastus tantsu- ja võitluskunstide kohtumispaigast ning võimalikust pehmusest meestevahelistes suhetes. Nora Otte ja Anna Tilli lavastus “Schwanensee in Sneakers” annab lõbusal ja loomingulisel viisil edasi teadmisi ja vaatenurki tantsust ning liikumisest.  

Kevade lõpu poole tulevad taasesitamisele meie poolt välja nopitud parimad tantsupalad. 27., 28. ja 30. aprillil on võimalik näha koreograaf Sveta Grigorjeva menukat tantsulavastust “Tantsud, mille saatel uinuda, unistada, puhata ja vastupanu osutada”. Lavastuse keskmeks on pehmus, sensuaalsus ja kehalisus, mis on Grigorjeva vastus agressiivsele, sõjakale ja patriarhaalsele maailmale. 18.-19. mail etendub koreograaf Sigrid Savi tantsulavastus “TROOPIKA”, mis vaatleb veidi üle võlli kuurortimeeleolu kaudu tänapäevast naudingukultuuri heaoluühiskonnas. 

 

Kevadhooaja alguse puhul on 1.-8. veebruarini on lavastuste piletid vaid 12 eurot. Sooduspileteid on piiratud koguses. Vaata lavastusi meie programmi ajakavast