SSSSS
TTTTT
LLLLL

STF 2024: Sõltumatu Tantsu Festival 26.09-5.10.2024

Esimene Sõltumatu Tantsu Festival toimub 26.09 – 05.10.2024 Tallinnas Telliskivi Loomelinnakus ja Sõltumatu Tantsu Laval. Festival kutsub kokku nii publiku kui tantsukogukonna, et koos tähistada tantsukunsti mitmekesisust ja unikaalsust.

Aastasadu on kehad olnud laetud nii sotsiaalselt kui poliitiliselt. Eestis tähistati rituaalsete rahvatantsudega tähtpäevi, Prantsusmaal emantsipeerusid naised Moulin Rouge’is kankaani tantsides, USAs lõi värviline LGBT+ kogukond vogue’imise vabaks eneseväljenduseks, mis on nüüdseks üks populaarsemaid tantsustiile noorte seas. Tants pole mõeldud pelgalt taustal liikuma, vaid rahvasummast läbi murdma ja lava eesotsas kehaga kõnelema.

Sõltumatu Tantsu Festival keskendub tänavu aktuaalsetele ühiskondlikele teemadele nagu läbipõlemine, keha iluideaalid ja vananemine, tehnoloogia ja tantsukunstniku ühisloome kui ka valdkondlikele aruteludele, mõtestades tantsijate ja tantsukunsti rolli kultuurimaastikul laiemalt. 10-päevase festivali jooksul etendub üle 20 lavastuse, nende seas Ukraina tantsukunstnike ja Islandi Kunstiülikooli tantsutudengite tööd. Lisaks saab osaleda erinevates tantsukunsti töötubades, Koreokohviku arutelupaneelides ning koostöös Tallinna Ülikooli BFM-iga toimub Mait Agu sünniaastapäeva tseremoonia.

FESTIVALI AJAKAVA

OSTA FESTIVALI PASS SIIT

Festivali pass sisaldab endast 7 vabalt valitud etendust

Toetajad: Tallinna linn, Kultuurkapital, Aerowaves võrgustik, MODINA võrgustik, Goethe Instituut, Prantsuse Instituut Eestis, Liszti Instituut – Ungari Kultuuri Keskus Tallinn, ZMINA: Rebuilding, Kultur | lx – Arts Council Luxembourg