SSSSS
TTTTT
LLLLL

Meist

Sõltumatu Tantsu Lava (STL) on tantsukunsti etendus- ja arenduskeskus. STL-i visiooniks on keskenduda kaasaegsele tantsukunstile selle erinevates väljenduslaadides. Lisaks etendustele toimuvad STL-is liikumise töötoad, loomingulised residentuurid, loengud ja arutelud, Tantsumaraton, nüüdistantsu uute tulijate sari PREMIERE, tantsukunstnike ettenäitamiste õhtu Greenfield, Balti Tantsu Platvorm jpm.

Korraldame heategevuslikku võrdsete liikumisvõimaluste eest seisvat Tantsumaratoni, noorte tantsu- ja etenduskunstnike kohtumist – Battlejämm, Balti Tantsu Platvormi ja Showcase ülevaatefestivali. Oleme andnud välja Koreograafiraamatu ja peame tantsu kajastavat Koreokohviku blogi.

STL on võtnud selge positsiooni Eesti nüüdistantsu arendaja ja valdkondliku eestkõnelejana.

Omades suunavat rolli Eesti tantsukunsti arendamisel teeme aktiivset koostööd valdkonna mõtestamiseks ja laiemaks mõistmiseks, poliitikate kujundamiseks ja arendamiseks Eesti Etendusasutuste Liidu  ja Eesti Tantsunõukogu liikmena.

2021. aastast oleme Euroopa tantsuvõrgustiku Aerowaves Eesti partner.

Oleme Baltic Dance Platvormi Eesti partner ja koostöös Leedu ja Läti tantsuinfo keskustega viime ellu Balti Tantsu Platvormi rahvusvahelisi tegevusi ja showcase ülevaatefestivali.

STL on partner kolmes Loov Euroopa projektis:
Modina (Movement, Digital Intelligence and Interactive Audience) – tantsu ja tehnoloogia koostöövõimalusi uuriv residentuuriprojekt koostöös Tallinna Ülikooli, Hochschule Düsseldorf-ga Saksamaalt, tanzhaus nrw-ga Saksamaalt, ITI, IST-ID, University of Lisbon Portugalist, Kino Siska-ga Sloveeniast, Trafoga Ungarist ja CNDB-ga Rumeerinast.
MOVI (Moving Identities) – 3-aastane residentuuriprogramm, mis loob jätkusuutlikuma, mitmekesisema ja kaasavama platvormi Euroopa identiteetidele etenduskunstides. Partneriteks Neu Ivanov Hispaaniast, The Development Platform for the Performing Arts Taanist, HELLERAU – European Centre for the Arts, Dresdenist, Kunstenwerkplaats VONK Belgiast, Davvi – Centre for Performing Arts Norrast ja Sõltumatu Tantsu Lava ning Vaba Lava Eestist.
– P.A.N.G. – noori loomeprotsessi kaasav loomeprojekt koostöös Itaalia Artisti Drama Teatro, Portugali Glocalmusicu ning Sloveenia Pionirski Domiga.

Kultuuripealinn Tartu 2024 raames toome välja Moving Cities ehk Liikuvad Linnad projekti, milles koreograafia ning liikumise võtteid kasutades uurime avalikku ruumi. Projekt toimub koostöös Põhja- Norra etenduskunstide keskusega DAVVI ning Tartuga samal perioodil Euroopa kultuuripealinna tiitlit kandva Bodo 2024-ga ning UIT linnaruumifestivaliga Tartust.

Sõltumatu Tantsu Ühendus on loodud 2005. aastal kui tantsukunsti arendav organisatsioon, mis toetab vabakutseliste tansukunstnike ja loovtruppide loome- ja etendustegevust pakkudes tegevusväljundit, arenguvõimalusi ning administratiivset tuge ideedele ja kunstnikele, kes vastavad STÜ eesmärkidele.

Sõltumatu Tantsu Lava saal on loodud tantsukunstnike loomehuve silmas pidades (avatud põrandapind 11×14 meetrit, pehme puitparketiga põrand, puhas ja soe saal, päevavalgusvõimalused, tänapäevased hügieenitingimused, lavatehnika ja publikuala).

Asume Telliskivi Loomelinnakus aadressil Telliskivi 60a/9, Tallinn 10412. Sissepääs maja tagaküljelt.

Sõltumatu Tantsu Ühendus MTÜ
Reg.kood 80230613
Arveldusarve: EE532200221030176864 (Swedbank)

Kirjuta meile: info@stl.ee

STÜ juhtimine

STÜ liikmete üldkoosolek on kõrgeim organ, mille pädevuses on näiteks põhikirja muutmine, eesmärgi muutmine, juhatuse liikmete valimine, majandusaasta aruande kinnitamine jne. Üldkoosoleku kutsub kokku juhatus tavaliselt üks kord aastas.
STÜ -s on üheliikmeline juhatus (Triinu Aron), kes korraldab ühenduse igapäevast tegevust, vastutab organisatsiooni põhikirjalise tegevuse ja pikaajaliste kohustuste eest. Kõik sisulised tegevused lähtuvad tegijate endi soovist ja motivatsioonist ning kestavad seni, kuni on nende järgi on nõudlus ning tegijatel jätkub motivatsiooni neid ellu viia.
Sõltumatu Tantsu Ühenduse juures asub 5-liikmeline välisekspertidest koosnev loominguline nõukogu koosseisus Urmas Lüüs, Henri Hütt, Kärt Koppel, Laura Toots ja Maria-Helen Känd nimetusega Sõltumatu Tantsu Nõukogu, kuhu kuuluvad lisaks STL programmi koostamise eest vastutavad isikud. Nõukogu tööd juhib loominguline juht ja STÜ juhataja ühes isikus.
Sõltumatu Tantsu Ühendus võtab jooksvalt vastu loomingulisi lavastuste ja projektide ideid meilile triinu @ stl.ee.

STÜ järgib oma tegevuses vabaühenduste tegevuse eetilisi põhimõtteid (link: www.ngo.ee/eetikakoodeks)

STÜ põhikiri

Inimesed

Triinu Aron

Sõltumatu Tantsu Lava tegev- ja loominguline juht

Hoian tervikvaadet, et STL-i tegevused oleks suunatud kaasaegse tantsukunsti loomingule selle erinevates väljenduslaadides. Selleks tagan meeskonnale keskkonna ja ressursid ning loon võimalusi pikaajalisteks edasivaadeteks.

triinu@stl.ee

Sirli Oot

Loovprodutsent

sirli@stl.ee

Kärt Kelder

Loovprodutsent ja kommunikatsioonijuht

kart@stl.ee

Annika Ader

Turundusjuht

annika@stl.ee

Cristo Madissoo

Maja tehnik

cristo@stl.ee

Ingrid Kääramees

Laste- ja noorteprogrammi juht

Soovite tulla vaatama etendusi lastele või noortele? Soovite liikumise töötubasid lastele ja noortele? Andke mulle märku!

ingrid@stl.ee

Kuidas meid leida?