SSSSS
TTTTT
LLLLL

Premiere

Mis on PREMIERE?

PREMIERE on 2009. aastal alguse saanud sari lavastajadebüüdiks, mis pakub koreograafidele professionaalset platvormi oma esimese liikumisel põhineva lavastuse loomiseks. Programmi eesmärgiks on tutvustada kohalikule ja rahvusvahelisele publikule oma iseseisvat karjääri alustavaid tantsukunstnikke ja koreograafe ning nende loomingut. 

Kellele?

PREMIERE otsib pühendunud, kõrgelt motiveeritud ja avatud mõtlemisega koreograafe, kes näevad oma tulevikku professionaalsel tantsuväljal. Programm on mõeldud neile, kes on otsustanud alustada oma tegevust koreograafina kaasaegse tantsukunsti väljal.

Mida PREMIERE programm pakub?

Programm pakub selles osalevatele koreograafidele võimalust tutvuda tantsuvälja toimimisloogikaga, mis toetab koreograafide edaspidist iseseisvat tegevust.

Samuti saab programmi abil koreograaf võimaluse tutvustada end tantsukunstnikuna ja kogemuse tantsulavastuse väljatoomisel. Sarja raames pakume Sõltumatu Tantsu Lava kaasproduktsiooni ja tuge alates lavastusele vahendite ja toetuse taotlemisest kuni etenduste turunduse ja kommunikatsioonini.

PREMIERE pakub koreograafile:

  • Sõltumatu Tantsu Lava produktsiooni;
  • tuge lavastuse eelarve koostamisel, meeskonna komplekteerimisel ja etendustegevuse korraldamisel;
  • lavastuse taotluse koostamist Kultuurkapitalile, mis sisaldab kogu lavastusmeeskonna loometöötasusid ja produktsioonikulusid;
  • lavastuse dramaturgilist tuge;
  • prooviperioodi Sõltumatu Tantsu Laval (jagatud kahe lavastustiimi vahel) 
  • residentuurivõimalusi
  • lavastuse turundust, kommunikatsiooni ja meediakajastust;
  • lavastuse audiovisuaalset salvestamist.
  • professionaalset tagasisidet ja mentorlust rahvusvaheliselt tuuritamise võimaluste kohta

PREMIERE on mitmeteistkümne aasta jooksul debüütlavastuste kaudu tutvustanud 30 tantsukunstnikku. Programmis on osalenud Elle Viies, Marta Jamsja, Liisi Hint, Unholy Trinity koosseisus Kärt Koppel, Daniela Privis ja Annabel Tanila, Ingrid Mugu, Allar Valge, Sigrid Savi, Keity Pook, Sylvia Köster, Joanna Karoline Kalm, Maarja Tõnisson, Arolin Raudva, Mari-Liis Eskusson, Üüve-Lydia Toompere, Kadri Sirel, Indrek Kornel, Ruta-Ronja Pakalne, Helena Krinal, Triin Marts, Svetlana Grigorjeva, Christin Lunts (Taul), Kristina-Maria Heinsalu, Kaisa Selde, Sandra Palm, Siim Tõniste, Jaan Ulst, Karl Saks, Kati Juurik, Helena Pihel, Sanghoon Lee, Grėtė Šmitaitė, Anni Zupping, Nicole Michalla, Laura Witzleben ja Jana Jacuka.

PREMIERE koreograafid ja lavastused on kaasa rääkinud ka auhindade jagamisel. Karl Saksa PREMIERE-sarjas etendunud “Tšuud” nimetati 2010. aastal Eesti teatri aastaauhindade laureaadiks tantsulavastuste kategoorias. Svetlana Grigorjeva märgiti Eesti Sõltumatu Tantsu auhinna aasta tulijaks 2011. aastal PREMIERE raames etendunud „sõp rus est“ lavastusega. Eesti teatri aastaauhindade tantsulavastuste auhinna nominendiks on olnud kõigil viimastel aastatel üks PREMIERE lavastus: Mari-Liis Eskussoni „vägisi“ 2014. aastal, Maarja Tõnissoni „Body Shift Body“ 2015. aastal, Joanna Kalmu “Débutante” 2016. aastal, Sigrid Savi „Imagine There’s a Fish“ 2017. aastal. Sari ise tunnustati 2016 aastal Eesti Teatri aastaauhindade nominendiks tantsu kategoorias.