SSSSS
TTTTT
LLLLL

MODINA: Temporal Spaces

Célia Bétourné ja Max Levy

MODINA residentuuris arendatud projekti “Temporal Spaces” avalik showing on avatud:

22. veebruaril 18:00 – 22:00,  toimub vestlus kunstnikega 19:30, mille viib läbi Taavet Jansen

23. veebruaril 15:00 – 19:00


Multimeedia tantsuinstallatsioon “Temporal Spaces” arendatakse 8-nädalase MODINA residentuuri raames perioodil 8. jaanuar – 21. veebruar. Residentuur kulmineerub avaliku showinguga ning kunstnike vestlusega 22. ja 23. veebruaril.

Max Levy ja loomekollektiivi Cosa Mentale “Temporal Spaces” on multimeedia tantsuinstallatsioon enesetunnistamisest; uurida oma keha läbi ruumi, mälu, mõttetuse ja narratiivi hapruse.

Leides rahu läbi tasakaalu liigse müra ja vaikuse vahel, keskendub see audiovisuaalne kogemus nähtule, nähtamatule, kuuldule ja kadunule, tuues tähelepanu nüanssidele järgmistes küsimustes: Kuidas end hoida lihtsuse ja kaose õrna tasakaalu vahel? Mida me liigutame ja mis meid liigutab? Kui me alustame siis kuidas me alustame? Kas leiame selguse, et peatuda? Ja millal me otsustame uuesti alustada?

Tehisintellekti poolt juhitud keha- ning mustrituvastus süsteem toob esile lüngad tehnoloogia eksimatuses. Ebatäpsused ja väärnimetused muutuvad meie taju ja täpsuse kontrolli osaks. Kui meie kehad ja tegevused tuntakse ära ja korraldatakse ümber, tekivad jadad. Meie minevikku mäletatakse valesti, mängitakse uuesti ja lõhutakse.

Tehisintellekti ebamäärased meetodid loovad mustrilise maatriksi, mis paneb meid mõtlema, kas palju on meie endi mineviku lood välja mõeldud. Kui me iga uue kogemusega oma ajalugu ümber kujundame, kas me mäletame just õigeid hetki? Kas me jääme meelde või mäletame ise asju, mis on meile kõige olulisemad olnud?

Célia Bétourné

Célia Bétourné on kunstnik ja disainer, kelle töö uurib uue meedia, visuaalse kunsti ja tehnoloogia ristumist. Célial on mitmekülgsed oskused sisuloomel ja kogemuste kujundamisel. Célial on Supinfogame Rubika videomängude lavastamise magistrikraad ning kogemused virtuaalreaalsuse keskkonna loomises, kunstilises juhtimises ja visuaalses prototüüpimises.

Ta on ka Cosa Mentale ja Acéphale kollektiivide kaasasutaja, kus ta arendab projekte kaasahaarava kogemuse, interaktiivse installatsiooni, generatiivse kunsti ja audiovisuaalse esituse vallas. Lisaks kunstnikutööle jagab Célia oma teadmisi ja oskusi vabakutseliste treeningute ja töötubade kaudu, õpetades 3D-modelleerimist, prototüüpide loomist ning virtuaalse ja liitreaalsuse loomist. Lähenedes kunstiliselt uutele tehnoloogiatele jätkab Célia digitaalkunsti ja interaktiivse disaini võimaluste uurimist.

Veebileht: www.cosamentale.frwww.behance.net/celiabetourne

Max Levy

Max Levy on Tokyos sündinud koreograaf ja multidistsiplinaarne kunstnik, kes tegutseb hetkel Frankfurdis. Ta on koolituse saanud San Francisco balletikoolis ja esinenud Ameerikas enne Euroopasse kolimist 2011. aastal. Ballett Staatstheater Nürnberg solistina on ta tantsinud tuntud koreograafide tähelepanuväärseid rolle ning pälvinud tunnustust ja auhindu rahvusvahelistel konkurssidel.

Alates 2017. aastast töötab Max vabakutselise koreograafina, kes on tuntud oma meditatiivsete protsesside ja laetud atmosfääri ristumiskoha poolest, kasutades esinejate ja pealtvaatajate teadlikult ja passiivselt kaasamiseks esinemiskommunikatsiooni.

Tema hiljutine sari “Sleepdancing” uurib une ja tähelepanu teemasid, kaasates publikut oma kohalolekut etenduste ajal uuesti määratlema. Levy rõhutab koostööd, andes kunstnikele ja esinejatele võimaluse loomeprotsessi oluliselt kaasa aidata, et lõpuks teha tööd, mis paneb kõik osalejad oma tahet tunnustama. Levy jätkab koreograafia loomist, uurides samal ajal muusikat ja kujutavat kunsti kui selle töö lahutamatuid laiendusi.

Veebileht: www.max-levy.com