SSSSS
TTTTT
LLLLL

Saksa Kevad: SCHWANENSEE IN SNEAKERS + WHERE THE BOYS ARE

STL koostööd Goethe Instituudiga esitleb ühel õhtul kahte Saksa koreograafi lavastust Saksa Kevade programmist.

SCHWANENSEE IN SNEAKERS

Idee ja kontseptsioon: Nora Otte ja Anna Till
Tants ja koreograafia: Anna Till
Lavastaja: Nora Otte
Muusika ja kompositsioon: Johannes Till
Lavakujundus ja kostüümid: Konstanze Grotkopp
Esietendus: 07.03.2023 Marie-Curie-Gymnasium Dresden (koolietendus)
Kestus: 35 min
Veebisait

_____________________________

WHERE THE BOYS ARE

Koreograaf: Yotam Peled
Tantsijad: Nicolas Knipping, Andrius Nekrasoff
Väline konsultant: Moos van den Broek
Produktsiooniassistent: Laia Montoya
Kestus: 40 min
Esietendus: 23. märtsil 2023 Voltaire Gesamtschule Potsdamis
Veebisait

_____________________________

Koostööpartnerid: STL, Tallinna Goethe Instituut, koostöövõrgustik „explore dance“: Fabrik Potsdam, K3 | Tanzplan Hamburg, Fokus Tanz/Tanz und Schule e.V., HELLERAU – European Centre of the Arts Dresden
Toetaja: Brandenburgi liidumaa

SCHWANENSEE IN SNEAKERS

Soololavastus “SCHWANENSEE IN SNEAKERS” avab vaate tantsu mitmekülgsetele vormidele ja muundumise jõule, mis on omane igale kehale. Klassikalise “Luikede järve” loo kaudu annab lavastus annab edasi erinevaid vaatenurki tantsust ja liikumisest. Mis on tants? Milleks võib tants saada? Millised kehad tantsivad? Tantsija Anna Till liigub stiilide ristmikul, mis nihkub argisest groteski, klassikalisest eksperimentaalsesse. Ajalooline liikumine kohtub kaasaegse vormiga.
Kas bussi ootamine on ka tants?

*

WHERE THE BOYS ARE

Mäng. Tants. Kaklus. Suhe. Lavastus.

“WHERE THE BOYS ARE” on mänguline uurimus tantsu ja võitluskunstide kohtumispaigast. Uurides ja rekonstrueerides erinevate võitluspraktikate sõnavara muudavad kaks esinejat võitlusareeni tundlikuks ja intiimseks lavastuseks. Kaks vastandlikku jõudu kohtuvad matšil, soovides teineteist vallutada, kuid lõpuks läbi pidevate rituaalsete kokkupõrgete nende kehad pehmenevad. Tekkinud haavatavus kutsub üksteist avastama ja tutvustab uusi puudutusviise – hoolitsevaid ja toetavaid, mida meestevahelistes suhetes sageli ei eksisteeri.

Yotam Peled Liikumise töötuba: Tantsimise ja võitlemise vahel toimub 19. aprillil kell 10:00. Lisainfo siit

 

2018. aastal asutatud ülesaksamaaline koostöövõrgustik „explore dance“ on seadnud endale eesmärgiks arendada ja toetada kaasaegsete tantsuetenduste loomist noorele publikule ning täita nii Saksamaal lastele ja noortele pakutavas kultuuriprogrammis endiselt eksisteeriv lünk. Sõltumatu Tantsu Lava ja Fabrik Potsdam esitlevad koostöös Goethe Instituudiga Saksa Kevade programmis kahte selle koostöövõrgustiku lavastust.