SSSSS
TTTTT
LLLLL

Tantsud, mille saatel uinuda, unistada, puhata ja vastupanu osutada

Sveta Grigorjeva

Lavastaja: Sveta Grigorjeva
Laval: Kristiina Vilipõld, Riina Ausma, Helina Karvak, Linda Vaher, Pääsu-Liis Kens, Sveta
Grigorjeva
Helilooja: Martin Kirsiste
Kunstnik: Mara Kirchberg
Dramaturg: Kerli Ever
Valguskunstnik: Sebastian Talmar
Videokunstnik: Anastasia Semjonova
Tehniline tugi: Marko Odar

Esietendus: 5. mail 2023 Sõltumatu Tantsu Laval

Kas on võimalik kogeda tantsu millenagi, millega lihtsalt koos veidi aega veeta – millega koos unistada, mille saatel ehk isegi uinuda?

Praeguses maailmas oleme silmitsi apokalüptiliste meeleoludega – pandeemia, vaimse tervise kriis, sõda, kliimamuutus. Sestap kutsume inimesi lavastusele, mis otsib radikaalse(l)t pehmust ja kus saab otseses mõttes horisontaalses olekus aega veeta.

„Tantsud, mille saatel uinuda, unistada ja vastupanu osutada“ on pehme vastus agressiivsele, sõjakale ja patriarhaalsele maailmale – otsitakse sellele alternatiivset ja selle maailma poolt nii tihti demoniseeritud tundlikkust, naiselikkust, feministlikku jouissance´i, sensuaalsust, hüperemotsionaalsust. Oleme mõnuga anti-maskuliinsed, anti-dramaatilised ja esteetiliselt mitte-agressiivsed.

Märksõnad: enesehoole praktikad, somaatika, mitte-seksuaalne intiimsus, meditatsioon, ülitundliku keha kultiveerimine. Olete oodatud koos meiega uinuma, unistama ja kollektiivselt vastupanu osutama.

Tähelepanu!
– Palume välisjalanõud etendusruumi ukse taha jätta. Kui soovid, võta kaasa villased sokid.
– Etendusel pole publikule toole. Kui sul pole võimalik põrandal istuda, anna palun sellest eelnevalt teada: kullanupp@gmail.com. Lavastusele on ligipääs ka ratastoolis liikujatel.

Lavastust toetab tantsuateljeega TantsuRUUMi programm, mis pakub toetavat keskkonda ja kohtumispaika tantsuprofessionaalidele. Tegemist on tantsuprofessionaalide koostöö- ja arenguplatvormiga, mida viib ellu Eesti Tantsuagentuur koostöös eesti tantsukunstnikega.

Kajastused:

“TEATRIVAHT. „Vend Antigone, ema Oidipus”, „Kolmanda impeeriumi hirm ja viletsus” ning „Tantsud, mille saatel uinuda, unistada, puhata ja vastupanu osutada”” – Teater.Muusika.Kino, detsember 2023

“Kes kardab utoopiaid?” – Andrei Liimets, Sirp, 30.06.2023

“Sveta Grigorjeva uuslavastus: kehalisuse uinutav katedraal” – Kärt Koppel, Eesti Ekspress, 21.05.2023

“Pehme maandumine. Sveta Grigorjeva uus lavastus mõjub turvaliselt, kuid ei unusta ka ühiskondlikke probleeme” – Iiris Viirpalu, Eesti Päevaleht, 17.05.2023

“Arvustus. Ood inimeseks olemisele (ja Sveta Grigorjevale)” – Kaisa Kattai, ERR kultuuriportaal, 16.05.2023

“Vestlus. Sveta Grigorjeva: on kurb, et armastus tähendab tihti justkui ainult ühte asja” – ERR kultuuriportaal, 05.05.2023

“Sveta Grigorjeva uus lavastus pakub vaatajale turvalist ruumi olesklemiseks” – ERR kultuuriportaal, 02.05.2023

“Sõltumatu Tantsu Laval esietendub Sveta Grigorjeva uus lavastus” – ERR kultuuriportaal, 27.04.2023