SSSSS
TTTTT
LLLLL

Kevadhooaeg 2024

KEVADKAMPAANIA – 1. – 8. veebruarini kõik etenduste piletid 12€. Sooduspileti soetamiseks vali etendusel piletiliik “STL Kevadhooaja kampaania 2024”. 


8., 11., 12. märtsil ja 10. – 11. aprillil PREMIERE´24: Marta Jamsja ja Elle Viies.

PREMIERE on platvorm, mis toetab (tantsu-)kunstnikke oma esimese tantsulavastuse loomisel ning tänavu astuvad publiku ette Marta Jamsja debüütlavastusega “Heroina” ja Elle Viies debüütlavastusega “Pastoraal”. 

Marta Jamsja (1996) on lõpetanud Tallinna Ülikooli koreograafia ning Antwerpeni Kuningliku konservatooriumi tantsu bakalaureuseõppe. Liikumiskeeles meeldib talle kombineerida abstraktset jutuvestmist liikumise, teksti ja häälega ning oma teostes uurib Marta kehakuvandit erinevate teemade kaudu. 

Elle Viies (2000) on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala. Teda huvitavad kõhedad olemis- ja tajumisvormid, kehad, mis on samaaegselt funktsionaalsed ja fenomenaalsed.

 

28. – 30. märts Külli Roosna ja Kenneth Flaki uuslavastus “Varjupaik Ouroboros”

Koos India tantsukunstniku Rakesh Sukeshiga võtavad tantsijad ette kehalispoeetilise teekonna, et luua isiklikke ja kollektiivseid varjupaiku, mis lubavad neil heita endilt kulunud nahad ja lõpuks kuulata vihma.
Roosna ja Flak jätkavad “Varjupaik Ouroboroses” interaktiivsete lavastuse-ökosüsteemide loomise praktikat, milles tantsija liigutused mõjutavad lavastuse heli ja visuaalseid maastikke.

 

20. aprillil Saksa koreograafide Yotam Peled, Nora Otte ja Anna Tilli lavastused Saksa Kevade programmist

STL koostöös Goethe Instituudiga tutvustab Saksa Kevade programmi raames Saksa koreograafe. Ühel õhtul tuleb näitamisele Yotam Peled’ “Where The Boys Are” ning Nora Otte ja Anna Tilli lavastus “Schwanensee in Sneakers”. 

“Where The Boys Are” on mänguline lavastus tantsu- ja võitluskunstide kohtumispaigast ning võimalikust pehmusest meestevahelistes suhetes. “Schwanensee in Sneakers” on lõbus ja loominguline vaade tantsu ja liikumise mitmekülgsetele vormidele.

27., 28. ja 30. aprillil Sveta Grigorjeva  “Tantsud, mille saatel uinuda, unistada, puhata ja vastupanu osutada”

Aprillis on taas võimalik näha Sveta Grigorjeva menukat tantsulavastust “Tantsud, mille saatel uinuda, unistada, puhata ja vastupanu osutada”. Lavastuse keskmeks on pehmus, sensuaalsus ja kehalisus, mis on Grigorjeva vastus agressiivsele, sõjakale ja patriarhaalsele maailmale.

18. – 19. mail  Sigrid Savi “TROOPIKA”

Sigrid Savi oktoobris 2023 Tartus esietendunud lavastus jõuab Tallinna. “TROOOPIKA” vaatleb muigega tänapäevast konstrueeritud naudingukultuuri. Savile omase huumoriga on loodud rõhutatult lõõgastav keskkond ning veidi üle võlli kuurortmeeleolu, mille taustal mõtiskleda, mis millegi nauditavaks muudab.