SSSSS
TTTTT
LLLLL

Balti Tantsu Platvorm avalikustas žürii ja laekunud tööde arvu

Lõppenud on kandideerimine Baltikumi suurimale kaasaegse tantsu platvormile. Balti Tantsu Platvorm toimub Riias 9.-11. veebruaril 2024. aastal. 

Platvormile esitati kokku 77 nõutele vastavat tööd kahes kategoorias: täispikkuses tantsulavastus (sh digietendused ja tantsufilmid) ja lühiesitlus. Taotlusi esitati 26 Eestist, 21 Lätist ja 30 Leedust. Igast riigist valitakse platvormile välja kolm lavastust ja viis lühiesitlust. Valiku teeb viiest eksperdist koosnev rahvusvaheline žürii. Tulemused tehakse teatavaks 20. juunil.

Balti Tantsu Platvormi žürii 2024:

  • Julia Asperska (Poola): kunsti- ja kultuurijuht, kuraator, mitmete võrgustike liige ja korraldaja. Praegu on ta Düsseldorfi Internationale Tanzmesse NRW kaaskuraator. Asperska töötab ka Uruguay koreograafi Tamra Cubase organisatsioonis Campo Abierto rahvusvaheliste suhete juhina.
  • Pedro Barreiro (Portugal): kunstnik, kultuuriorganisatsiooni O Espaço do Tempo ja Portugali Etenduskunstide Platvormi kunstiline juht.
  • Johanna Ikola (Soome): koreograaf, tantsija, kaasaegse tantsukunsti festivalil Täydenkuun Tanssit/Fullmoon Dance Festival kunstiline juht.
  • Bush Hartshorn (Ühendkuningriik): üks olulisemaid isikuid Ühendkuningriigi etenduskunstiväljal, kes on töötanud üle 40 aasta kogukonnakunstniku, -näitekirjaniku, -teatri programmijuhi ja kunstilise juhina.  Bush töötab hetkel dramaturgi ja kunstnike mentorina Euroopas, Taiwanis ja Austraalias.
  • Gergely Talló (Ungari): kuraator ja produtsent, Ungari kaasaegse tantsuorganisatsiooni Műhely Alapítvány juht.

Balti Tantsu Platvorm on ellu toodud kolme Balti riigi ühistööna. Korraldajad on Sõltumatu Tantsu Lava Eestist, Tantsuinfo keskus Lätist ja Leedu Tantsuinfo keskus. Koostöö eesmärk on tutvustada Balti riikide sõltumatul nüüdistantsu väljal tegutsevaid loojaid, nende teoseid ja valdkonnas tegevaid organisatsioone välisriikide professionaalidele, valdkondlikele ekspertidele, teatritele, tantsumajadele, festivalidele ja produtsentidele ning kohalikule publikule. Esimene Balti Tantsu platvorm leidis aset 2019. aastal Vilniuses ning teine toimus 2022. aastal Tallinnas.

Balti Tantsu Platvormi toetab Baltimaade Kultuurifond.

Loe Balti Tantsu Platvormi kohta siit