SSSSS
TTTTT
LLLLL

Kutsume osalema tehisintellektiga loodud tantsuinstallatsioonis

22.-23. veebruaril avaneb sul võimalus siseneda multimeedia tantsuinstallatsiooni “Temporal Spaces”, kus igaühe liigutus loob ruumi omanäolise koreograafia.


“Temporal Spaces” on loodud koreograafi Max Levy (JAP/USA) ja loomekollektiivi Cosa Mentale (FRA) poolt. Multimeedia tantsuinstallatsioon annab sulle võimaluse panustada oma liikumise kaudu ainukordsesse audiovisuaalsesse koreograafiasse. Tehisintellekti poolt juhitud keha- ja mustrituvastus reageerib inimese liikumisele, mis avaldub erinevates helides, valguslahendustes ja seinale projitseeritavas videos.

Audiovisuaalne kogemus juhib tähelepanu küsimustele: mida me liigutame ja mis meid liigutab? Kas me jääme meelde või mäletame asju, mis on meile kõige olulisemad olnud? Tehisintellekt võtab rolli reaalsust moonutava peeglina, mis otsustab inimeste liikumisest saadud informatsiooni tulemusel, missugust audiovisuaalset koreograafiat sellest luua. 

“Temporal Spaces” on STLis avatud 22. veebruaril kell 18-22 ja 23. veebruaril kell 15-18. Sissepääs on tasuta. 22. veebruaril kell 19:30 toimub kunstnikuvestlus installatsiooni loojatega, vestlust juhib Taavet Jansen.

“Temporal Spaces” on osa üle-euroopalisest projektist MODINA (Movement, Digital Intelligence and Interactive Audience), mille eesmärk on laiendada kaasaegse tantsu loomingulisi võimalusi ja võimendada publiku elamust digitaalse tehnoloogia abil. Projekti eestipoolseks partneriks on tantsu vallas Sõltumatu Tantsu Lava ja tehniliseks mentoriks Tallinna Ülikool.

MODINA on nelja-aastane projekt, mille raames viiakse läbi residentuure ja publikut kaasavate projektide kooskogemisi ja ettenäitamisi. Projekti partneriteks on kolm akadeemilist asutust ja viis tantsukeskust kuuest riigist: Tallinna Ülikool (Eesti), Sõltumatu Tantsu Lava (Eesti), Hochschule Düsseldorf (Saksamaa), tanzhaus nrw (Saksamaa), ITI, IST-ID, Lissaboni ülikool (Portugal), Kino Siska (Sloveenia), Trafo (Ungari), CNDB (Rumeenia).

MODINA kestab 2026. aasta märtsini. Projekti jooksul toimuvad ettenäitamised, töötoad ja seminarid; võetakse kasutusele uued tarkvaravahendid, teooriad ja praktikad kaasaegse tantsu edendamiseks; jagatakse kogemusi, teadmisi ja võimalusi tantsukunstnikele ning laiendatakse publiku arusaama tantsust.

MODINA projekt on kaasrahastatud Euroopa Liidu programmi Loov Euroopa vahenditest.

 

Rohkem infot residentuuri kodulehelt või Facebooki ürituselt