SSSSS
TTTTT
LLLLL

Transcendentia

Rene Köster

OSTA PILET
22.11 kell 18:00 Alexela Lomelaval
Etendus on osa festivalist “Sõltumatu Tants Tartus”. Etendusele järgneb vestlus loojatega, mida viib läbi Tartu Ülikooli teatriteaduse tudengid

Lavastaja, helikunstnik: Rene Köster
Koreograaf: Üüve-Lydia Toompere
Laval: Rasmus Suurpere, River Moon, Kaisa Linn, Sofia Martila, Freddy Sillmann, Victoria Roos, Darja Sorgina, Gerda Vunš, Rene Sete Rajus, Saimi Hokkanen.
Valguskunstnik: Mihail Makoshin
Lavakunstnik: Niina-Anneli Kaarnamo
Videokunstnik: Oliver Kaljuste
Produtsent: Kärt Kelder
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Culture Moves Europe

Esietendus: 17. oktoobril 2023 kl 19:00 Sõltumatu Tantsu Laval.

Loe Koreokohvikust intervjuud lavastuse loojatega

1: Pardon me please.
2: Sorry for the squeeze.
3: Hey, yea so I’m on the list.
* uks avaneb ja 1, 2, 3… nad kaovad hämarusse *


Kas oled valmis neile järgnema? Paika, kus kõik on muutumises ja võimalik. Maailma, mille reeglid loome me ise. Või õigemini nemad, kelle häält pole kuulda olnud. Kui jah, siis paneme sind listi! 

“Transcendentia” on koostöölavastus tantsu- ja etenduskunstniku Rene Kösteri ja kümne noore vahel vanuses 15.-21. aastat. Lavastuse märksõnadeks on “maailma lõpp”, mis viitab nii ärevale ajale, milles hetkel elame, kui ka tõsiasjale, et nooremas eas võib nii mõnigi asi tunduda justkui maailma lõpp. Esimese armastuse või telefoniekraani purunemine, lemmik Crocside või taskuraha kulumine, võtmete või lähedase kaotamine. Lavastus keskendub kväärkultuurile, et tutvustada nii mõnelegi veel tundmatut, kuid tundeküllast maailma. Selle kaudu seatakse fookusesse vähemus, mille noored on pidevas transformatsioonis.

Ladina keeles märgib transcendentia inimesele mittekogetavat reaalsust ning väljaspool mõõdetavat aega ja ruumi olevat võimalikkust. Lavale astuvad noored, kes jutustavad kväärkultuuri kaudu oma sisemise maailma loo ning võtavad publiku kaasa isiklikesse ruumidesse. Kas kohtame seal mässumeelsust või leppimist? Enesele truuks jäämist või sulandumist? Kas hämara toa nurgas hakkab paistma valgus? 

Esietendus 17. oktoobril kell 19:00 Sõltumatu Tantsu Laval.

 

“Transcendentia” idee tõukub projektist “Etenduskunstid uuele generatsioonile” (Performance Art for the Next Generation ehk PANG), mis on koostöö nelja riigi organisatsiooni – Eesti tantsukunsti etendus- ja arenduskeskuse Sõltumatu Tantsu Lava, Itaalia teatrimaja Artisti Drama Teatro, Portugali kultuuriühenduse Glocalmusicu ning Sloveenia noorte kultuurikeskuse Pionirski Domi – vahel.