SSSSS
TTTTT
LLLLL

Troopika

Sigrid Savi

Autor ja koreograaf: Sigrid Savi
Valguskunstnik: Rommi Ruttas
Tantsijad: Hanna Junti, Pääsu-Liis Kens, Maryn-Liis Rüütelmaa, Elle Viies
Kaasproduktsioon: BETA black box
Toetajad: Eesti Kultuurkapital
Kestus: 45 min
Esietendus: 8.10.2023 Alexela Loomelaval BETA black box’is.

18. mai etendusele järgneb vestlus Sigrid Saviga, mida viib läbi Urmas Lüüs.

 

“TROOPIKA” on fragmentidest koosnev tantsulavastus, mis vaatleb muigega tänapäevast konstrueeritud naudingukultuuri. Kummastav külalislahkus ja kohati steriilne atmosfäär loovad eksistentsiaalse ruumi. Toimub taandumine kehaliselt aina algelisemateks eluvormideks ning loodusjõududeks.

Rõhutatult lõõgastava keskkonna ning veidi üle võlli kuroortimeeleolu kaudu jõutakse troopilise ürgsupini, kus mõtestatakse ümber baasvajadused ja küllus ning – kui need veel üldse olemas on – autentsed soovid. Lõõgastumine ja rahulolu saavutatakse vastutustundliku destruktsiooni kaudu – tüüne ükskõiksusega. Viidates läbi sümbolite naudingukultuurile ja hetkes olemisele. Türkiissinine, kuldne salongivalgus, liftimuusika, müra ja sunnitult maandatud kehad.

Lõõgastu, ära tee seda

kui tahad.

 

Sigrid Savi on Berliinis ja Tallinnas tegutsev vabakutseline etenduskunstnik. Tema hiljutisemad lavastused on olnud “COWBODY” (koos Hanna Kritten Tangsooga) Kanuti Gildi SAALis ning “Artefakturism: farsid ja varemed” (koos Valeria Januškevitši, Keity Pooki ja Kadri Sireliga) Sõltumatu Tantsu Laval. Lavastus “COWBODY” nomineeriti 2023. Aastal Eesti teatri auhindadele tantsu ning etenduskunstide kategoorias. Etendajad Elle Viies ja Maryn-Liis Rüütelmaa on Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia lõpetanud koreograafid, Hanna Junti ja Pääsu-Liis Kens on mõlemad õppinud Londonis, Junti liikumisjuhtimist ning Kens kaasaegset tantsu.

 

Meedias:

“Udused klantspildid troopikast” – Iiris Viirpalu, Sirp, 3.22.2023