SSSSS
TTTTT
LLLLL

Esimene Sõltumatu Tantsu Festival toimub sügisel 2024

26. septembrist kuni 5. oktoobrini toimub esmakordselt rahvusvaheline Sõltumatu Tantsu Festival, mis toob Eesti publikuni kaasaegse tantsukunsti kõnekaimad lavastused. 

Rahvusvahelisel tantsupäeval välja kuulutatud Sõltumatu Tantsu Festival keskendub nii aktuaalsetele ühiskondlikele teemadele nagu läbipõlemine, keha iluideaalid ja vananemine, tehnoloogilistele võimalustele tantsukunstis kui ka valdkondlikele aruteludele, mõtestades tantsijate ja tantsukunsti rolli kultuurimaastikul laiemalt. 10-päevase festivali jooksul saab näha üle 20 lavastuse, osaleda erinevates tantsukunsti töötubades ning külastada Koreokohviku arutelupaneele.

Sõltumatu Tantsu Lava on aastaid tutvustanud kaasaegset tantsukunsti, kuid oleme juba mõnda aega tundnud vajadust suurema rahvusvahelise platvormi järele, mis ühendaks erinevaid tantsukogukondi, publikut, suundumusi ja generatsioone. Seepärast oleme festivali luues mõelnud eelkõige nende inimeste peale, kellele tants ja tantsukunst on olulised. Ka Eesti tantsukunstile on rahvusvahelistumine üks olulisemaid viise arenguks, mistõttu soovisime kohaliku publikuni tuua praegused rahvusvahelised tipptegijad ja tantsukunsti parimad palad oma mitmekesisuses, räägib festivali ellukutsumise ajendist Sõltumatu Tantsu Lava juht ja festivali peakorraldaja Triinu Aron. 

Festivalil saab nautida mitmekülgset programmi nii välismaistelt kui kohalikelt tegijatelt. Põhiprogrammis etenduvad Boglarka Börcsöki ja Andreas Bolmi “Figuring Age”, Viktor Szeri “Fatigue”, Sylvia Gribaudi “Graces”; lühietenduste õhtul on kavas Gil Kereri “Concerto for Mandolin and Strings in C Major by Vivaldi”, Leïla Ka “Pode Ser + Bouffées +  You’re the one we love” ning Sarah Baltzingeri ja Isaiah Wilsoni “Megastructure”. Lisaks leiavad aset Ukraina tantsuplatvorm, tantsu ja tehnoloogia koostöövõrgustiku Modina showcase ning Islandi Kunstiülikooli tantsueriala tudengitööde etendusõhtu.

Rahvusvaheliste lavastuste kõrval on kunstnikud Henri Hütt, Mai Murdmaa, Rainer Jancis, Cloe Jancis, Maarja Tosin, Florian Wahl ja Rommi Ruttas kokku pannud koostöölavastuse kohtumistest irratsionaalsete hirmudega, millega avaldatakse austust legendaarsele Eesti tantsijale ja koreograafile Mai Murdmaale. Lisaks toimub festivali raames Mait Agu tseremooniaõhtu, kus antakse üle stipendium ühele silmapaistvale BFM-i koreograafiatudengile. 

Sõltumatu Tantsu Festival toimub esimest korda 26. septembrist kuni 5. oktoobrini Sõltumatu Tantsu Laval, Von Krahli teatrikeskuses ja teistes etenduspaikades üle Tallinna. Festivali programmis on üle 20 erineva lavastuse Ungarist, Iisraelist, Prantsusmaalt, Saksamaalt, Luksemburgist, Islandilt, Ukrainast, Itaaliast ja Eestist.

Festivali programmi ja lavastustega saab lähemalt tutvuda siit