SSSSS
TTTTT
LLLLL

Balti Tantsu Platvorm toob Riiga kokku üle 200 rahvusvahelise tantsuprofessionaali

9.-11. veebruarini toimub Riias kolmas Balti Tantsu Platvorm, mis on Baltikumi tantsumaastiku olulisim ja suurim rahvusvaheline sündmus koondades kolme Balti riigi tantsukunstnikud ja tantsuorganisatsioonid kolmeks päevaks ning tutvustades meie tantsukunsti loomingut, loojaid ja suundumusi rahvusvahelistele valdkonna ekspertidele.
Balti Tantsu Platvorm on kolme Balti riigi tantsuorganisatsioonide Sõltumatu Tantsu Lava/STL (Eesti), Leedu Tantsuinfo Keskuse ja Läti Tantsuinfo Keskuse ühisalgatus 2018. aastast, kui otsustati luua ühine platvorm, et tutvustada Balti riikide kaasaegset tantsu ja tugevdada selle rahvusvahelist positsiooni.Sõltumatu Tantsu Lava /STL platvormi Eestipoolse partnerina esindab platvormil Eesti delegatsiooni, kuhu rahvusvaheline zürii valis sel korral lavastustest:
  • Sveta Grigorjeva “Tantsud, mille saatel uinuda, unistada, puhata ja vastupanu osutada”
  • Netti Nüganeni “Müüt: päeva äärel”
  • Sigrid Savi ja Hanna Kritten Tangsoo “COWBODY/ Oh wow, it’s you!”
Lisaks tutvustavad oma loomingut lühiesitlustena Johhan Rosenberg, Liisi Hint ja Maria Ladopoulos, Valeria Januškevits ja loomekollektiivid BET Project ning Unholy Trinity.Balti Tantsu Platvorm toob kokku üle ca 120 välismaa tantsuprofessionaali Euroopast ning kaugemalt ning lisaks 100 Balti tantsu professionaali. Etendused on avatud ka kohalikule publikule.
Baltic Dance Platformi korraldamist toetavad: Läti Kultuuriministeerium, Balti Kultuurifond, Läti Kultuurkapital, Põhja- ja Baltimaade Kultuurifond, Eesti Kultuuriministeerium.