SSSSS
TTTTT
LLLLL

Sõltumatu Tantsumaraton 2022

Sõltumatu Tantsu Lava ja Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit kutsuvad tantsima võrdsete liikumisvõimaluste nimel!

Traditsiooniliselt aasta lõpus toimuv heategevuslik Tantsumaraton Sõltumatu Tantsu Laval lükkus tänavu talvest suvesse ja toimus 12. juunil 2022. a. vabas õhus Sõltumatu Tantsu Lava hoovis. Tantsumaratoni eesmärk on pühitseda liikumiskultuuri ning seejuures pöörata tähelepanu abivajajatele ja neile, kes ühiskonnas nõrgemal positsioonil. Soovime sündmusega suurendada liikumis- ja tantsualast teadlikkust, rõhutades, et igasuguse füüsilise vormiga ja ettevalmistusega inimesed on tantsupõrandal võrdsed ja kaasatud. Heategevuslike annetustena kogutud summa läks 2022. aasta Tantsumaratonil rasket lihasatroofiat põdeva 20-aastase Hendra Raua ravi toetuseks.

Kaksteist tundi vastupidanute seast selgus viimasel tunnil maratoni üldvõitja Liisi Hint, kes sai auhinnaks rahalise peapreemia – 500 eurot Telliskivi Loomelinnaku poolt! Palju õnne!


TANTSUMARATONIL OSALEMISEKS ON MITU VÕIMALUST:

  • osale võistlejana
  • tule pealt vaatama, ergutama ja kaasa tantsima
  • toeta annetusega

Võistlejatele on ette nähtud ka lühikesed puhke- ja söögipausid ning toitlustus.

Tantsuline vastupidavustest kestab 12 tundi kell 11:00 kuni 23:00, igal tunnil mängib muusikat erinev DJ ning meeleolu hoiavad ülal päevajuhid Kristel Aaslaid ja Tuuli Rand, kelle ülesanne on koos kohtunikega ka võistlejaid turgutada. Kohtunikud jagavad kogu ürituse jooksul erinevaid auhindu.

Tantsumaraton kuulus 12. juunil ka Telliskivi loomelinnaku kunstifestivali “Ma ei saa aru” programmi.

2022. a. Tantsumaratoni võistlejaid ergutasid kohtunikud Ingmar Jõela, Kaisa Kattai, Madli Teller, Marek Vetik ja Raho Aadla.

Tantsurütme loovate DJ-de rivvi kuulusid Heidy Purga (Must Mesi), Ingmar Jõela, Yohan (Tjuun In), Kaisa Kattai, Maarja Nuut, Maris Pihlap (TIKS), Micaela Saraceno (HALL), Sander Rajamäe (Smoke Break), Sasha Mirson, Sugar Rody (Dark Disko) ja Tarrvi Laamann (Bashment).

Maratonil võistlejana osalemiseks peab olema vähemalt 14-aastane. Pealt vaatama ja kaasa elama saavad tulla igas vanuses tantsuhuvilised ja -entusiastid!

 

Kajastused meedias: