SSSSS
TTTTT
LLLLL

Battlejämm 2021

Battlejämm
Battlejämm
Battlejämm

Kategooriad: 
kaasaegne tants, happening performance ja postitants.

Kohtunikud
Kaasaegne tants: Siim Tõniste, Sofia Kruusamägi, Anna-Maria Laius
Happening performance: KIWA, Johhan Rosenberg, Rea Lest
Postitants: Üüve-Lydia Toompere, Pia Martin, Diana Harten

Battlejämmi korraldajad on Anumai Raska ja Keithy KuuspuParimatele on avastusterohked kinkekotid välja pannud Free Flow Studio, Reet Aus, SEIK märkmik, Typa, Forum Cinemas, AW stuff, Tantsugeen, Kuma, Miine candles, MyFitness, Kunstihoone, NoKu, Vitamin Well, Baltic Steel Center,  Balti Jaama Turg, Kift, Di käsitöökosmeetika ja Sõltumatu Tantsu Lava.
Toetaja: Tallinna Linn

Ajakava
13:00-15:00 kaasaegne tants
15:00-16:00 postitants
16:00-18:00 happening performance

BATTLEJÄMM 2021 on kolmandat korda toimuv battle, mis kutsub üles eksperimenteerima enda keha, ruumi ja ajaga. Battle kujutab endast vastasseisu, kus võistlustulle astuvad tantsu- ja etenduskunstnikud erinevates kategooriates. Olenemata tantsubattle’ite populaarsusest Eestis, on harva kaasaegse tantsuga tegelejatel või etenduskunstnikel võimalus ennast sellises formaadis proovile panna – aja peale impulsse kuulata ning nendega eksperimenteerida. Battlejämm loob võimaluse ka neile. Battle’i formaadi puhul väärtustame eelkõige asjaolu, et osalejad ei pea lavale astumiseks kindlat materjali ette valmistama, endale ruumi või produktsiooni leidma, vaid antud tingimused esinemiseks on loodud korraldajate poolt.

Kategooriatena on esindatud kaasaegne tants, happening performance ja seekordse üllatuskategooriana postitants.

Battlejämmi kaasaegse tantsu kategoorias hinnatakse tantsija oskust kasutada kaasaegsele tantsule omaseid tehnikaid (kokkutõmme ja vabastus, põrandatehnika jmt), muusikatunnetust ning oskust improviseerida vaheldusrikkalt.

Happening performance on kategooria, kus otsitakse balanssi teadmatuse ja teadlikkuse vahel, jälgides ning kasutades nii väliseid kui sisemisi impulsse. Selles kategoorias innustame osalejaid läbi enda keha avastama kõiki võimalusi, mis selles ruumis ja ajas eksisteerivad. Happening performance’is hinnatakse etendaja lavalist kohalolu, suutlikkust üllatada ja mõjutada publikut, kohaspetsiifilisusega mängimist ning leidlikkust luua kontakti oma keha ja heli vahel. Kuigi osaleja peamiseks vahendiks on keha, ei ole siin tantsutehnika vajalik. Seetõttu on oodatud kõik, keda huvitab eksperimenteerimine!

Postitantsu kategoorias on tantsija partneriks post. Kategoorias hinnatakse nii tantsija tehnilist poolt, kui ka loomingulist eneseväljendust ja mitmekülgsust. Oluline ei ole kindel postitantsu stiil, vaid isikupära. Tulla võib nii trenniriietes ja paljajalu, kui ka full on outfitis ja stiletodes. Kasutusel olev post on x-stage 45mm diameetriga.

Battlejämm 2021 tulemused:
Kaasaegne
1. Merilin Kruberg
2. Jane Pärn
3. Eeva Liisa Tamm
Free Flow Studio eriauhind: Akreta-Dia Kampe

Postitants
1. Eliise Piirla
2. Kristel Mikkus
3. Helen Vaikma
Eriauhind (kohtunike poolt, aga STL-i toetusena): Indrek Kornel

Happening performance
1. Jaana Persidski
2. Indrek Kornel
3. Helina Karvak
AW stuffi eriauhind: Indrek Kornel

Battlejämm
Battlejämm
Battlejämm