SSSSS
TTTTT
LLLLL

Vaadates õhu liikumist

Mehaaniline teater – väikeste masinate ja elava muusika jutustus igatsusest ja lendamisest

Lavastuses „Je brasse de l’air“ („Vaadates õhu liikumist”) näeme kõikvõimalike lavamehhanismide ja butafooria loojat Magali Rousseaud fantastiliste poeetiliste ja habraste masinate keskel, mis töötavad väntade, pedaalide ja auru abil. Need liiguvad iseseisvalt, keerlevad ja pöörlevad, lohisevad ja lonkavad ja püüavad ära lennata… Lihtsat, isiklikku ja puudutavat teksti tõlgendades loob Magali Rousseau oma „illusoorse teatriga” tõelise fantaasiamaailma.

Magali Rousseau õppis Strasbourgi koolis ESDA „objektide” osakonnas looma kõikvõimalikke lavamehhanisme ja butafooriat. Lavastuses „Je brasse de l’air” („Vaadates õhu liikumist”) võime teda näha fantastiliste poeetiliste ja habraste masinate keskel, mis töötavad väntade, pedaalide ja auru abil.

Rahvusvaheline visuaalteatrifestival NuQ Treff on järg NUKU teatri juhtimisel 10 aastat toimunud Tallinn Treff Festivalile. Uuenenud nimega, kuid tuntud kvaliteediga festival pakub fantaasiarikkaid visuaalses keeles kõnelevaid teatrilavastusi nii lastele, noortele kui ka täiskasvanutele.
Festivali NuQ Treff keskmes on teater, mis jutustab eelkõige visuaalsete kujundite kaudu ja otsib sisule väljendust uudsetes vormides. Lisaks raputavatele rahvusvahelistele ning ehedatele eesti teatrielamustele leiab programmist ka kohtumisi teatritegijatega ning nuku- ja visuaalteatrivormide töötubasid.

Lisainfo ja programm: nuku.ee/festival