SSSSS
TTTTT
LLLLL

Ruumitud keha(d): Flo Kasearu ja Renate Keerd

Tallinna Kunstihoone ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojektis „Ruumitud keha(d)“ kohtusid 27.–30. novembrini kahekaupa Eesti kunsti- ja tantsumaailma loojad, kelle ühistöös sündisid unikaalsed, vaid ühel õhtul etendunud performance’id. Kuraator Evelyn Raudsepp kutsus looma performatiivseid teoseid järgmised kolm kunstnikepaari: Edith Karlson ja Sigrid Savi, Rene Köster ja Mark Raidpere ning Flo Kasearu ja Renate Keerd. Kolmel järjestikusel õhtul sai näha kolme koostöö tulemit, mille võttis neljandal õhtul kokku mitmekesine programm vestlustest, muusikast ja koosolemistest.

29. novembril kell 20:00 esitlesid oma koostööd kunstnik Flo Kasearu ja lavastaja Renate Keerd, kelle loomingut seovad peale tervendava absurdihuumori ka erinevate meediumite sümbioos ja ülemeelik mängulisus.

“Nädalavahetuseks Brüsselisse. Kaheõhtune perfokas New Yorgis. Lend 10-le Pärnusse. Charter-lend 300-le Surnumere äärde. Lend 3-le Pariisi kliimakohtumisele. Ühekordne aktsioon 70-le. Täispakett. Supiköök ühekordsete nõudega. Vorst-vorsti vastu, keha-keha vastu. Mis maksab? Kas niisama saab?”

Kunstnikud Flo Kasearu ja Renate Keerd
Kuraator Evelyn Raudsepp
Tehniline meeskond Villem Säre, Aleksander Meresaar, Hendrik Põlluste, Rommi Ruttas, Ellon Tiivas
Valguskujundaja Rommi Ruttas
Muusikud Kiril Tikhonov ja Yarina Karaulshchikova
Näituse toimkond Siim Preiman, Sirli Oot, Kersti Sõõrumaa, Katrin Maimik, Kaisa Kattai
Graafiline disain Ott Kagovere, Indrek Sirkel
Täname Margus Terasmeest
Fotod (dokumentatsioon) Kris Moor
Video (dokumentatsioon): kaamera Alis Mäesalu, Piibe Kolka, Raido Pedak; montaaž Piibe Kolka; värvimääramine: Alis Mäesalu
Produktsioon Tallinna Kunstihoone ja Sõltumatu Tantsu Lava
Toetajad Eesti Kultuurkapitali näitekunsti ning kujutava ja rakenduskunsti sihtkapital, Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Kunstnike Liit, AkzoNobel

Flo Kasearu (1985) kasutab oma loomingus mitmeid meediumeid nagu video, skulptuur, performance, joonistus ja foto. Tema kunstipraktika ühisosa pole niivõrd esteetika, kuivõrd tonaalsus: Kasearu loomingus kohtub humoorikas ja absurdne vägagi tõsiste teemadega. Kasearu looming ulatub tihtipeale galeriiseinte vahelt välja. Tema üks suuremaid projekte on „Flo Kaseaeru majamuuseum“: alates 2013. aasta suvest on kunstnik oma eluruumides pidanud muuseumi.

Renate Keerdi (1978) lavastusi on iseloomustatud kui elujaatavaid, mängulisi ja metafüüsilisi ühiskondlike nähtuste ja protsesside tundlikke ja vaimukaid kajastusi isikupärases kunstnikukeeles. Tema lavastusi on esitatud paljudel teatri- ja tantsufestivalidel nii Euroopas, Skandinaavias kui ka Aasias. 2012. aastal asutas ta oma füüsilise teatri trupi Kompanii Nii. Keerd on pälvinud mainekaid auhindu nii Eestis kui ka Venemaal.

“Ruumitud keha(d)” on Tallinna Kunstihoone ja Sõltumatu Tantsu Lava koostööprojekt, kus etendus- ja visuaalkunsti piirimail tegutsev kuraator Evelyn Raudsepp jätkab uurimust kahe kunstivaldkonna sümboolsetest ruumidest – valgest kuubist ja mustast kastist. Sel korral ruumitakse sinna ka inimkeha. Performatiivse kureerimisega loob Raudsepp iga kord eripärase formaadi, kus ka publik on oodatud oma tajuhorisonte aktiveerima, et kohtuda ootuspäratute kunstiolukordadega.
Tallinna Kunstihoonesse kutsutud paaride isiklik kunstnikupraktika ja teemaraam annab võimaluse katsetada kliinilises valges kuubis teatraalsete vahenditega ning otsida tantsukunsti kehalisuse ja visuaalkunsti väljendusrikkuse sidusust.