SSSSS
TTTTT
LLLLL

Prime Mover

Lavastuses “Prime Mover” käsitlevad Külli Roosna ja Kenneth Flak liikumist nii põhjuse kui tagajärjena, nii vabaduse kui paratamatusena.

Prime Mover on ajend, mis tõukab meie tegusid. See on hiiglaslik keskkonda, tehnoloogiaid, ajalugu, aistingud ja unistusi siduv masinavärk, mille osa me oleme. Pealtvaataja kutsutakse hingavasse maailma, kus puuduvad algus ja lõpp, kus mäng ja tõsidus saavad üheks, kus mõte ja liikumine on seesama.

– Kas võin asetada oma südame su jalge ette? 

– Ainult siis, kui sa põrandat ära ei määri.

„Prime Mover“ on Eesti Teatriliidu 2018. aasta teatriauhindade tantsuauhinna nominent: pühendunud, professionaalne ja tehniliselt kõrgetasemeline lavastus, mis on ühtaegu täpne, voolav, pingevaba. (Žürii: Leenu Nigu, Heili Einasto, Kristiina Garancis, Priit Raud ja Iiris Viirpalu).

Rahvusvaheliselt aktiivsed koreograafid ja tantsijad Külli Roosna (Eesti) ja Kenneth Flak (Norra-Eesti) on teinud koostööd alates 2008. aastast. Nii oma enda lavastuste puhul, kui teiste koreograafide töödes osaledes, on nad huvitatud lugudest ja tehnoloogiatest, mis kasvavad välja keha liikumisest ja selle asetumisest mingisse keskkonda. Oma töödes on koreograafid uurinud laia teemade ringi: antiikset Norra mütoloogiat (“Jumalate juures”), inimese ja tehnoloogia suhet (“Blood Music””The Chinese Room”, “Swarm Lake”), totalitaarseid režiime (“The Wolf Project”), ökoloogiakriisi (“Wild Places : : MOUNTAIN”). Nende tööde keskmes on tantsiva keha võimalused ja piirangud, mis on pidevas dialoogis digitaalse tehnoloogia ja erinevate diskursustega.

Kajastused:
Elu pingeväljade liikumapanev jõud. Marie Pullerits 11.01.2019. Sirp

_______

Sõltumatu Tantsu Lava on liitunud Heategevusfondiga Aitan Lapsi, mis aitab vähekindlustatud lapsi teatrisse. Vaata täpselt piletiinfot https://stl.ee/mangukava/.