SSSSS
TTTTT
LLLLL

Performance STL-is

Lavastajad: Ruslan Stepanov ja Artjom Astrov
Etendajad: Artjom Astrov, Oliver Kulpsoo, Raido Mägi, Anumai Raska, Ruslan Stepanov, Kai Valtna
Valguskunstnik: Oliver Kulpsoo
Produktsioon: Sõltumatu Tantsu Lava
Toetaja: Eesti Kultuurkapital
Fotod: Lee Kelomees
Esietendus: 28.3.2019 Sõltumatu Tantsu Laval
Kestus: 1h 15min

Ohvripositsioon kui viis end selles maailmas kehtestada. Erinevatest rahvustest, elu- ja lavakogemustest koosnev trupp on hämmingus ja küsib: millal maailm ulatab mulle minule kuuluva koogitüki?

„Oma uude koostöölavastusse Sõltumatu Tantsu Laval oleme kutsunud osalema Viljandi Kultuuriakadeemia tantsuteooria õppejõu Kai Valtna ning tantsukunsti õppejõu Raido Mägi, kelle kõrvale on dialoogipartneriks kaasatud nende tudeng Anumai Raska. Lavastus võtab vaatluse alla kasutu olemise ja ohvritunde, projitseerides seda nii etendajate kui publiku peale, tuues samaaegselt paralleele tõrjutusest ja identiteedikriisist Eesti ühiskonnas.”

Ruslan Stepanovi ja Artjom Astrovi koostöös on varasemalt publikuni jõudnud tantsulavastus „Невесомость“ (Kanuti Gildi SAAL, jaanuar 2018) ning lavastusprotsessi showing Hiiumaa Tantsufestivalil (august 2018).

18. aprilli etenduse järel toimus vestlus, mida juhtisid Ott Karulin ja Valle-Sten Maiste.

Kajastus:

“Veel kord laulu- ja tantsupeost, snoobitsemata”, Valle-Sten Maiste, Sirp, 23. august 2019

“Viisik veniva etenduskunstide mõiste vallast”, Madli Pesti, Sirp, 17. mai 2019

“Teater, millest ei saa rääkida nagu teatrist”, Jürgen Rooste, ERR-i kultuuriportaal, 16. mai 2019

“Tsensuurita köögikultuur ja positsioonide vahetamise oskus”, Katrina Helstein, kultuur.info blogi, 7. mai 2019
“Mis tunne on olla mina ise?”, Kaja Kann, Postimees, 8. aprill 2019

Intervjuu: Anumai Raska. Performance STL-is, saade “Publikumärk” Kuku raadios, 6. aprill 2019

“Kaks venelast teevad eestlastele lavastust: võtame müra ära ja oleme lihtsalt head inimesed”, Keiu Virro, Eesti Päevaleht, 27.märts 2019

“Концепция жертвы и исторические толкования свободы и независимости в необычном перформансе”, ETV+, 27.märts 2019

Завтра состоится премьера спектакля “Перформанс в STL” Руслана Степанова и Артема Астрова, Delfi Bublik, 27.märts 2019

Intervjuu: Kai Valtna. Performance STL-is, Kuku raadio, 26. märts 2019

Uuslavastus uurib ohvripositsiooni, Postimees, 26. märts 2019

Katkend Sõltumatu Tantsu Lava uuslavastusest “Performance STL-is”,ERR.ee video, 20. märts 2019

 

Ruslan Stepanov on eesti koreograaf, kes on tantsija ja koreograafina töötanud Vanemuise balletitrupis, elanud ja töötanud Saksamaal Görlitzis ja Berliinis, hetkel tegutseb vabakutselisena Eestis.

Artjom Astrov on aktiivselt osalenud kaasaegse etenduskunsti valdkonnas alates 2016. aastast, peamiselt helikunstniku rollis. Tema haridus ja muusikalised juured ulatuvad tagasi art rocki, free jazzi ja vabaimprovisatsioonini. Ta loob ka elektroonilist muusikat Benzokai nime all ning on plaadifirma Serious Serious asutaja.

Raido Mägi on etendusi andnud rahvusvaheliselt nii Ukrainas, Poolas, Soomes, Rootsis, Taanis, Norras, Saksamaal, Austrias, Prantsusmaal, Hollandis, Belgias, Šveitsis kui ka Venemaal. Ta on kogemusi jaganud Tallinna Kõrgemas Lavakunstikoolis, Tallinna Ülikoolis, Nice-Sophia Antipolis Ülikoolis, Helsingi Teatri- ja Tantsukõrgkoolis jm. Laval on Raido koostööd teinud Charles Linehani, Xavier Le Roy, Susanne Berggreni, Amaia Urra, Juan Domínguezi, Tino Sehgali, Mart Kangro, Merle Saarva, Taavi Kerikmäe, Krõõt Juuraku ja paljude teistega.

Kai Valtna on hariduse saanud Tallinna Pedagoogikaülikoolist kultuurihariduse erialal ning Guildhalli Muusika- ja Teatrikoolist Londonis ajaloolise tantsu erialal. Kai töötab TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Etenduskunstide osakonnas tantsuteooria ja tantsuajaloo õppejõuna ning Tantsukunsti programmijuhina.

Anumai Raska on Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti tudeng. Tantsuga on ta tegelenud 8 aastat ja praegune huviorbiit on mõistus versus kehamälu – nende ära tundmine ning rakendamine. Pikemas perspektiivis naudib Anumai õpingute võlu ning otsinguid oma erialal.

Oliver Kulpsoo on lõpetanud Viljandi Kultuurikolledži valguskujundaja erialal. Töötanud NUKU teatris, Von Krahlis ja Sõltumatu Tantsu Laval valguskunstniku ja tehnikuna. 2017. aastast on Oliver vabakutseline kunstnik ning teinud valguskujunduste kõrval ka valgusinstallatsioone. Ta on oma osalusega lavastustega käinud Prantsusmaal, Saksamaal, Soomes, Lätis, Norras, Šotimaal, Ukrainas, Türgis, Leedus, Austrias, Hollandis, Poolas, Palestiinas ja Hiinas.