SSSSS
TTTTT
LLLLL

Open Your Heart

“Open Your Heart” on soome-taani koreograaf Taneli Törmä kaasaegne diskotantsulavastus, mis uurib tantsimise olemuslikku tuuma. Lavastus vaatleb erinevaid sotsiaalseid situatsioone, mis võivad meid tantsimiseks innustada või selles takistada. Millal me viimati tõeliselt tantsisime? Kas tantsimine pakub meile naudingut ja millal? Oled sa kunagi mõelnud, miks sa just sellisel viisil tantsid?

Diskotants tekkis 1970ndatel Ameerika Ühendriikide linnakultuuris ja ööelus, mil see hakkas tähistama vabadust, naudingut, koosolemist ja kohtumist. Kunagisest kultuurilisest fenomenist on tänaseks saanud eelkõige noorte seas levinud aeroobne võistlustantsu vorm. Silmapaistva kostüümi, väljakutsuva meigi, sädeleva ja jumestusega pruunistatud nahatooniga võistlejad konkureerivad omavahel tantsupõrandal soolo-, duo- ja grupikategooriates.

Koreograaf Taneli Törmät huvitab, kuidas tänapäevast diskotantsu esteetikat ja kohandada taas kogukondlikku situatsiooni, mille eesmärgiks ei oleks enam esinemine ega võistlemine, vaid tantsivate inimeste koos olemine ja sellest naudingu saamine. Et taas tantsida nii, nagu seda kunagi nautinud oleme.

“Open your heart” laval on koreograaf Tanel Törmä ise ja taani tantsija Hilde I. Sandvold, lisaks 13 kohalikku noort tantsijat, kellega koreograaf töötab nädal enne esietendust, et suhestuda kohaliku tantsukogukonnaga. 

Taneli Törmä on soome päritolu ja peamiselt Taanis tegutsev koreograaf-tantsija, kuid samaväärselt tuntud pea kõigil Põhjamaade tantsulavadel, kus tema loomingut regulaarselt esitatakse. Teda on korduvalt valitud maineka Euroopa tantsuvõrgustiku Aerowaves’i poolt esile tõstetud 20 koreograafi sekka ning on pälvinud oma loomingu eest mitmeid tunnustusi. Ta otsib nii tantsija, koreograafi, kuraatori kui õpetajana tegutsedes pidevalt võimalusi oma loomingu mitmekesistamiseseks, kultuurivahelisuseks, multiperspektiivsuseks ja innovaatilisuseks.

Etendused toimuvad 11. ja 12. detsembril Sõltumatu Tantsu Laval.

Kajastused:

“John Travolta ja disko taassünd” – Peeter Sauter, Sirp, 17. detsember 2021.

“Disko. Ilma Tuumasõjata.” – intervjuu Taneli Törmäga, Kai Valtna, Sirp, 17. detsember 2021.

“Kuid (minu jaoks) huvitavaks läheb siis, kui tantsuplatsile astub hulk erinevate kehadega noori, kelle nooruslik lustakus on nakatav ning mitmete kehade abil loodavad mustrid isegi sama liikumismaterjali puhul panevad vaatama.”
“Näitlejad teevad tantsijatele tantsus pika puuga ära” – Heili Einasto, Postimees, 15. detsember 2021

“Vana hea diskotants”, “Open Your Heart”, “Tantsust ja lavastusest “Open Your Heart” räägib Marie Pullerits” – ETV “Terevisioon”, 13. detsember 2021

“”Saturday Night Fever” ja teised uimastid” – intervjuu Taneli Törmäga, Tuuli Põhjakas, Postimees, 10. detsember 2021.

“Kultuuribiit – Soome-Taani koreograafi Taneli Törmä playlist” – Eesti Päevaleht, 10. detsember 2021.

Külas noored diskotantsijad. – Andres Oja saade, Vikerraadio, 9. detsember 2021.

“Millal Sa viimati enda rõõmuks tantsisid?” – intervjuu koreograaf Taneli Törmäga, Marie Pullerits, Koreokohvik, 1. detsember 2021