SSSSS
TTTTT
LLLLL

KÄIK – tantsulavastus lastele

“KÄIK” on tantsulavastus lastele
Soovitatav vanuseaste: 6 – 10 aastat

KÄIK lavastus on 2014. teatri aastaauhindade nominent SALME REEGI nimelise auhinna kategoorias, mis hindab kunstiliselt silmapaistvaid ja lastepäraseid töid.
„KÄIK” pälvis 2015. aastal Etenduskunstide auhinna.

Sel kaduneljapäeva ööl,
kui päike oli ennast nõidund kuuks,
meist meremehed said
ja vaher muutus mastipuuks.
Seal kaugel
paistis saladuste koopa saar,
kus käia olime me tahtnud
kord või paar…
Neli tükki meid ja mäng ja lugu,
kumb peale jääb, ei teagi,
kas seiklus
või siis mängu puhas lõbu.

“KÄIK” on tantsuetendus, kus pannakse proovile sõbrasuhted ja usaldus. Oluliseks saab koosmäng. Mäng omavahel ning mäng liikumise ja heliga. Mängulusti jagub lavastuses nii etendajate kui vaataja ja esitaja vahel, nii et ühel hetkel avastavad vaatajad ennast hoopis osana etendusest.

Eva-Liisa Linder kirjutab: “Selline koostegemise teater meenutab, et teater on sündinud rituaalist. See on leidlik ja tantsuline osalusteater, kus laste reaktsioonid moodustavad suure osa etenduse võlust ja kus ei kardeta mängida “läbi publiku” – vastupidi, see on etenduse struktuuri sisse arvestatud…
Zuga on üks väheseid truppe, kes teeb väikelastele mõeldud kaasaegse tantsu teatrit. Kuid loodetavasti mõjub julgustavalt, et juba esimese aastakümnega on nad jõudnud sellele teatrilaadile väga hea nime teha.”
/Zuga lasteteater: vaatamine hõbe, kaasategemine kuld/ jaanuari Tantsuinfo kuukiri/

ZUGA ühendatud tantsijad on kollektiiv, mis loodi 1999. aastal tantsutegijate Tiina Mölderi, Kaja Kannu ja Jarmo Karingu poolt. Aastate jooksul on olnud erinevaid kooslusi ja tehtud erinevaid põnevaid töid. Seekordset lavastust teevad koos Helen Reitsnik, Tiina Mölder ja Kalle Tikas ning Cabaret Rhizome’i liikmed Päär Pärenson ja Ajjar Ausma.

“KÄIK” on ZUGA neljas otseselt lastele suunatud etendus. “Zuga lastekas” (2004) pälvis “Draamakese” eriauhinna, “Zuga zuug zuh-zuh-zuh” (2009) pärjati 2010. aastal nii Eesti sõltumatu tantsu auhinnaga kui ka Salme Reegi nimelise lastelavastuste auhinnaga ning 2011 esietendus “Võluvärk”.

Lavastus kajas:
* Koolilapsed kommenteerivad uut laste tantsulavastust “Käik” 3.12.2014 Terevisioonis
Kust te teadsite, et lapsed just nii mängivad? Meeli Parijõgi 28.11.2014. Õpetajate Leht:
* Etendusest saates OP! (alates 4. minutist)
Zuga lasteteater: vaatamine hõbe, kaasategemine kuld. Teatrikriitik Eva- Liisa Linder

Võtame vastu grupibroneeringuid ja teeme väljasõidu etendusi. Võta meiega ühendust, kui soovid oma kooli või lasteaiaga lavastust näha aadressil ingrid@stl.ee