SSSSS
TTTTT
LLLLL

GENESIS remiks

GENESIS on maailm, mille tekkimise algimpulsiks on unenäolisus. Me näeme vormiks ja liikumiseks kehastunud potentsiaali, mida on ainult tantsuna võimalik nähtavale tuua. See on loominguline ruum, kus unenäod eksisteerivad paralleelselt reaalsusega ning individuaalne kogemine sulab ühte kollektiivse teadvusega.
“GENESIS” on improvisatsioonil põhinev liikumislavastus, mis põimub kokku etendajate ulmadest. Lavastuse on loonud koreograaf Mala Kline aastal 2015 ning põhineb tema poolt välja töötatud improvisatsiooni ja kompositsiooni meetodil. Lavastuse liikumise assitent on koreograaf Florence Augendre. Originaali etendajad on Loup Abramovici, Tomislav Feller, Mala Kline, Jasmina Križaj ja Andrius Mulokas. Koostöös nelja eesti koreograafiga luuakse teose uusversioon “GENESIS remiks”.

Mala Kline on Sloveenia päritolu Belgias resideeruv koreograaf, etendaja ja kirjutaja. Filosoofia- ja teatriharidusega kunstniku eriliseks uurimisobjektiks on unenäod, mida ta väljendab laval keha kujundite kaudu. Mala loomingulised ja teoreetilised tööd põhinevad unenägude praktikal.
“Tema loomingut iseloomustab tugev kohaolu ja uurimisel põhinev teadlikkus. Ta on filosoofilise kogemusega intelligentne kunstnik, kellel on erakordne võime avada lavaruum ja selle kujundid. Töödeldes arhetüüpseid teemasid ja selle mõju on ta välja töötanud unikaalse lähenemise lavastusprotsessile, mis oma komplekssuses on võimeline haarama uskumatult avaraid kihistusi balansseerides kaose ja emotsionaalselt täpset struktuuri õhkõrnal serval.” (Ksenja Hribar auhind)

Mala looming on teiste seas pälvinud Golden Bird auhinna ning mitmeid Triton Awards ja Ksenija Hribar auhindu.