SSSSS
TTTTT
LLLLL

Distance Between Us

Jana Jacuka

Koreograaf: Jana Jacuka
Esitajad: Marģers Vanags ja Jana Jacuka
Helikujundaja: Normunds Balodis
Valguskujundaja: Dina Beināre
Lavakujundaja: Sandijs Ruļuks
Kostüümikunstnik ja plakati disainer: Estere Betija Grāvere
Produtsent: Ģertrūdes ielas teātris
Kestus: 55 minutit
Esietendus: 30.05.2022 Lätis
Toetajad: Läti Kultuurkapital

Esitus ilma tekstita. Keel pole probleem.
24. oktoobri etendusele järgneb vestlus koreograafi Jana Jacukaga

Koreograaf Jana Jacuka keskendub oma lavastuses suhete haprusele ning tunnetest tekkivale eufooriale ja kaassõltuvusele. Tema varasemates töödes on liikumise kõrval mänginud tähtsat rolli tekst kuid seekord on keha põhiliseks meediumiks. Lavastus on läbi põimitud emotsioonide karussellist, kus kaks inimest otsivad kord lähedust ja tõmbuvad siis jälle tagasi.

“Distance Between Us” pälvis kolm Läti riiklike tantsuauhindade nominatsiooni: Jana Jacuka nimetati “Aasta koreograafiks” ning mõlemad esinejad – Jana Jacuka ja Marģers Vanags – said “Aasta esineja” nominatsiooni. Lavastus ise pälvis auhinna “Aasta parim kaasaegse tantsu lavastus”.

“”Distance Between Us” kutsub vaataja imeliselt koreografeeritud kujundite ja harjutuste seeriasse, mis tõstavad esile kahe esineja vahelise suhte. Lavastus kombineerib meisterlikult tasakaalukust ja vastupidavust intiimsusega, mis annab publikule vahendid emotsioonide tunnetamiseks, mitte ainult kõrvalt jälgimiseks.” – Läti riiklike tantsuauhindade žürii 2021-2022

 

Jana Jacuka on koreograaf ja tantsija, kes jagades enda intiimseid kogemusi suudab valgustada ühiskonnas teravalt aktuaalseid inimsuhete küsimusi. Ta on lõpetanud Läti Kultuuriakadeemia kaasaegse tantsukunsti bakalaureuseõppe (2018) ning töötab nüüd aktiivselt performance-kunsti ja teatrivaldkonnas, luues nii teoseid kui tehes koostööd teiste kunstnikega ning töötades Läti teatrites koreograafina.

Oma töös huvitab teda isikliku kogemuse haprus – teostes „Everything will be ok“ (2019) ja „Routine of Fear“ (2020) uuris ta koduvägivalla teemat ning on seda uurimistööd jätkanud koos dramaturgi Laura Stašānega projektis „ Physical Evidence Museum” (2020). 

Oma tööde eest on Jana pälvinud rahvusvahelist ja professionaalset tunnustust. Ta on pälvinud ja nomineeritud Läti riiklikele teatriauhindadele (2019, 2021) ja Läti riiklikele tantsuauhindadele (2018-2020, 2021-2022) kui aasta koreograaf, aasta esineja ning kaks tema lavastust on saanud nominatsiooni “Aasta parim esitus”.