SSSSS
TTTTT
LLLLL

An hour of…

“an hour of” on tunniajane vahepeatusteta takistusrada, kus kõik teatepulgad antakse juba stardis kätte, aga finiši kohta ei vihjetki. rajal orienteerumiseks kehamälu, ellujäämiseks kohalolu. et võitja kohe teada ei oleks, oleme rajal mitmekesi. et aga tegu pole võistlusega, püsime omaette. sport loeb numbrite asemel rütmi.


kadrinoormets (1988), vabakutseline etenduskunstnik ja kirjutaja:

an hour of on meie esimene omavaheline koostöö, mis on olnud sama pikk kui ka meie tutvus – lühike. juhtusime kokku kõige suvalisemal peol, tegime millegipärast kohe asjast juttu. trehvasime järgmisel suvalisel peol, jutlesime veel. me õieti ei tundnudki teineteist, ei teadnud otseselt teineteise sõpru, puudus igasugune garantii, aga otsus võttis ennast ise vastu – residentuur järgnes residentuurile, showing showingule. keskkond tekitas repliigi, repliik kasvas dialoogiks, dialoog peegeldas vastu. ühel hetkel saime nii muuseas ka teada, et oleme sugulased – milline viljakas protsess.

Kadi Maria (1987), muusik ja ajutiselt täiskohaga ajalooõpetaja:

“an hour of” on meie esimene omavaheline koostöö. Tutvusime lavaka katsetel – üks sai sisse, teine mitte. Elud läksid edasi, eraldi, kuniks üks otsustas lavaka pooleli jätta. Tutvus soojenes taas üles ühel suvalisel suvisel klubiööl. Mõnda aega saigi suheldud ainult klubikontekstis, kuniks tekkis mõte midagi koos teha. Kuna esimene ühine referents oli klubikultuur, sai residentuuriprojekt üles ehitatud selle uurimisele. Pärast proovide alustamist eemaldusime tasapisi subkultuurilisest inspiratsioonist, jõudes välja sisemiste impulssideni, mille uurimise ja treenimise vilju antud lavastus kätkeb.


“an hour of” ei ole selgepiiriline tantsulavastus, võib võrrelda hoopis spordiga. Sportlane tegeleb igas hetkes eneseületusega, vaimse ja füüsilise takistusraja läbimisega. Siiski pole me sportlased, järelikult tuleb mängureeglid tõlkida ümber kunstilisse keelde. Ülesanded, mille oleme endale seadnud, on laval olemise A ja O – olla hetkes, nautida lava, jutustada lugu.

See, miks inimesed sporti vaatavad, on juba omaette küsimus.