SSSSS
TTTTT
LLLLL

AIAPÄKAPIKK

Sõltumatu Tantsu Lava, Fotografiska ja Telliskivi Loomelinnaku suvelavastus

Miks tabab inimest sageli kirg ehitada ja luua midagi uut? Miski üleloomulik tõmme materjali poole, millest võib kergesti saada sõltuvus. Ei ole midagi joovastavamat kui värske puidu lõhn. See meelitab, lummab ja hüpnotiseerib. Ehitada maja, ehitada aed, saun, puukuur, veranda, laud, tool, trepp. Lõppu ei näigi tulevat. Ja kui kõik on valmis, jääb veel paigutada aia õigesse nurka aiapäkapikk, kes iga su õnnestumisel ja ebaõnnestumisel silma peal hoiab. Sind kiidab või hukka mõistab.

Tantsulavastus “Aiapäkapikk” on kummastav armastuslugu ehitamisest. Loo keskmes on salapärane Aiapäkapikk, kes jagab oma isikliku raadiosaate GnoomFM kaudu äraspidiseid juhiseid, kuidas ehitada tuleks, ning valib muusikat, mille rütmis ehitama peaks. Nõnda kujuneb müütilisest kangelasest hoopis triksterlik diktaator, kes on varjatud groteskse maski taha. Lavastus võtab luubi alla ühiskondliku edasipürgimise ning levinud mõttemustrid. Kas pidev ehitamine on edu või salamisi ligihiiliv langus ja häving?

AIAPÄKAPIKK on järg tantsulavastusele “Kuidas ehitada aiapäkapikku?” – eelneva lavastuse nägemine ei ole antud kontekstis vajalik. Vaatama on oodatud kõik!

_____________________________

Lõik arvustusest “Kadri Sireli abstraktne päris maailm”  (“Kuidas ehitada aiapäkapikku”)

“Kõik see toimus õhtupäikese paistel. Suurtest akendest paistis päris päike, mis joonistas kiirtega ruumi täitvad tossukiired välja. See oli tõeline kunstisündmus. Mis saaks olla üllam ja suurem kunsti eesmärk kui tolmuses ja räpases tööstushoones võimaldada koheda tõelist vaimustust elus olemisest! Täpselt sellist kogen ma õhtul oma aias istudes, vaadeldes päikeseloojangut ja mõeldes, kui kihvt on elus olla.”
– Kaja Kann

Kadri Sireli abstraktne päris maailm. Kaja Kann, Postimees, 20. mai 2019

 

Kajastused:

Võrgutav puit päkapiku higises pihus Sõltumatu Tantsu Laval, Kerli Ever, Eesti Ekspress, 12. august 2020

Aiapäkapikk – Sõltumatu Tantsu Lava, Danzumees, 4. august 2020

Tantsuline linnaplaneerimine: seinad üles laome, kopsime ja taome, Tuuli Põhjakas, Postimees, 4. august 2020

Galerii: Telliskivi loomelinnakus esietendus tantsulavastus “Aiapäkapikk”, kultuur.err, 31. juuli 2020

Telliskivis esietendub tantsulavastus «Aiapäkapikk», kultuur.postimees, 28. juuli 2020

IDA Folder / Gnome FM, IDA raadio, 28. juuli 2020

Galerii: Fotografiska tagahoovis valmistutakse tantsuetenduseks “Aiapäkapikk”, kultuur.err, 24. juuli 2020

Hommik! Kadri Sirel & Ragnar Uustal, Raadio 2, 21. juuli 2020