SSSSS
TTTTT
LLLLL

PREMIERE´24: Elle Viies ja Marta Jamsa

 

 

PREMIERE on platvorm, mis toetab (tantsu-)kunstnikke oma esimese tantsulavastuse loomisel. PREMIERE´24 programmi on valitud Elle Viies ja Marta Jamsa!

Programmi raames toovad koreograafid lavale ome esimese iseseisva debüütlavastuse, mis esietenduvad 2024. aasta märtsis Sõltumatu Tantsu Laval.

Elle Viies on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala. Viies kandideeris Premiere’ile soovist luua spetsiifiliste tingimustega ruum, kus oma mõtteid veelgi eriomasemas suunas vormida. “Mind huvitavad kunstis kõhedad olemis- ja tajumisvormid ning kehad, mis on samaaegselt funktsionaalsed ja fenomenaalsed. Keha saab tantsukunsti kaudu esile tõsta, dekonstrueerida, uude konteksti paigutada ja sealt jälle lahti rebida,” selgitas Viies.

Marta Jamsa omandas koreograafia eriala Tallinna Ülikoolis ning on hetkel lõpetamas Antwerpeni Riikliku Konservatooriumi tantsu eriala. Premiere’i otsustas ta kandideerida soovist naasta Eestisse pärast õpinguid ja kinnitada siin kanda kunstnikuna. 

“Ma olen alati näinud Premiere’i kui ainulaadset nähtust Eestis. Läbi usalduse kunsti ja koreograafia vastu annab STL alustavatele loojatele võimaluse muutuda tantsumaastikul nähtavaks. Valituks osutumine annab võimaluse jagada laiema publikuga isiklikku arusaama tantsust, etenduskunstist ja maailmast, kus me koos elame,” kommenteeris Jamsa.